Milli Maçların Oynanacağı Statlar Belli Oldu

A Milli Takım’ın 2024-25 sezonunda UEFA Uluslar Ligi’nde kaşılaşacağı maçlarda oynayacağı statlar belli oldu.

Buna göre 6 Eylül Cuma günü Galler ile deplasmanda TSİ 21:45’teki maç Cardiff City Stadı’nda oynanacak. 9 Eylül Pazartesi günü saat 21:45’te İzlanda’yı ağırlayacağımız müsabaka ise Gürsel Aksel Stadı’nda oynanacak. Konuyla ilgili TFF’den yapılan açıklama şöyle:

“2024/25 sezonunda UEFA Uluslar Ligi’ndeki mücadelesine eylül ayında Galler ve İzlanda ile yapacağı karşılaşmalarla başlayacak A Millî Takımımızın müsabakalarını oynayacağı stadyumlar belli oldu.

Buna göre Ay-Yıldızlılar, B Ligi 4. Grup’taki ilk maçında 6 Eylül Cuma günü deplasmanda Galler’in karşısına çıkacak. Cardiff City Stadyumu’nda oynanacak maç, TSİ 21.45’te başlayacak.

A Millî Takımımız, 9 Eylül Pazartesi günü ise İzmir’de İzlanda’yı ağırlayacak. Gürsel Aksel Stadyumu’nda oynanacak müsabaka 21.45’te başlayacak.

Gürsel Aksel Stadyumu, daha önce 14 Haziran 2022’de A Millî Takımımızın UEFA Uluslar Ligi’nde Litvanya ile oynadığı karşılaşmaya ev sahipliği yapmış; A Millîler bu maçı 2-0 kazanmıştı. 2020 senesinde hizmete açılan stadyum, bu kez de İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümünde Ay-Yıldızlılar’ın bir başka maçına sahne olacak.

A Millî Takımımız, UEFA Uluslar Ligi turnuvasında Galler ve İzlanda’nın yanı sıra Karadağ’a karşı mücadele verecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir