Facebook Sonunda Kaydırma Çubuğu Gibi Video Kontrolleri Ekliyor

Facebook Live çılgınlığı geçmişte kalmış olsa da Meta hala platformu video dostu hale getirmeye çalışıyor. Şirket, Facebook uygulamasında Reels, daha uzun içerik ve Canlı videoları eşit şekilde görüntülemek için daha fazla video kontrolleri sunan yeni bir video oynatıcını duyurdu.

En büyük değişimlerden biri, Facebook’un tüm videolarının artık tam ekran görünmesi (yatay odaklı olanlar bile). Videolar otomatik olarak dikey olarak oynatılacak ancak artık cihazınızın tamamında yatay içeriğin çoğunu izlemek için telefonunuzu yan çevirebileceksiniz.

TikTok’taki birçok video gibi Facebook da artık ekranın alt kısmında video içinde hızlı bir şekilde ilerlemenize olanak tanıyan bir kaydırma çubuğu sunacak. Güncelleme aynı zamanda Netflix gibi yayıncıların uygulamalarında sunduğu 10 saniye ileri veya geri atlama seçeneği gibi bazı özellikleri de getiriyor. Meta, artık video sekmesinde ve akışınızda tüm uzunluklarda “daha alakalı video önerileri” alacağınızı iddia ediyor. Şirket ayrıca Facebook’ta gösterilen Reels sayısını da artıracak.

Yeni video oynatıcı şu anda ABD ve Kanada’daki Android ve iOS kullanıcılarına sunuluyor ve yeni kontroller önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacak. Güncellemenin tamamı önümüzdeki aylarda ise dünya çapında kullanıma açılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir