Dışişleri: Gazze’deki Şifa Hastanesi’nden gelen görüntüler, İsrail’in Filistin halkını yok etmeyi hedeflediğinin delili

Dışişleri Bakanlığı’ndan, Gazze’deki Şifa Hastanesi’nde çekilen görüntülerle ilgili açıklama geldi. Açıklamada “Şifa Hastanesi’nden gelen görüntüler, İsrail’in Filistin halkını kasıtlı ve sistematik bir şekilde yok etmeyi hedeflediğinin delilidir” ifadeleri kullanıldı.

TIKLAYIN – İsrail askerleri Gazze’deki Şifa hastanesinden çekildi

Dışişleri, Gazze’deki yıkılan Şifa hastanesinin görüntüleri hakkında açıklamalarda bulundu. Açıklamada şöyle denildi:

“Şifa Hastanesi’nden gelen görüntüler, İsrail’in Filistin halkını kasıtlı ve sistematik bir şekilde yok etmeyi hedeflediğinin delilidir. İsrail makamlarının son 6 ayda işlediği suçlar, insanlık tarihi boyunca yaşanmış en büyük barbarlıklar arasında yerini almıştır. Bu suçları işleyen herkes yargılanacak, bu suçlara göz yumanların isimleri tarihe birer kara leke olarak geçecektir.”

“İsrail’i durdurmak uluslararası camianın görevi”

Açıklamada ayrıca “İnsanlık vicdanı ile hukuku yok sayan ve küresel barış ve istikrara zarar veren İsrail’i durdurmak uluslararası camianın görevidir. BM Güvenlik Konseyi’nin kabul ettiği son ateşkes kararının ve Uluslararası Adalet Divanı’nın açıkladığı ilave tedbirlerin uygulanmasını teminen gerekli önlemlerin vakit kaybetmeksizin alınması gerekmektedir” ifadelerine de yer verildi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir