Çobanın bulduğu kemikler kayıp gencin çıktı

Aydın’ın Çine ilçesinde, geçen yıl aralık ayında bir çoban tarafından kayalıklar arasında insan kemikleri bulundu. İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderilen kemiklerin, DNA testinde aynı yıl kaybolan zihinsel engelli Servet Cesur’a (31) ait olduğu belirlendi.

Çine’de ailesiyle birlikte yaşayan yüzde 80 zihinsel engelli Servet Cesur, 31 Temmuz 2023 tarihinde ortadan kayboldu. Ailesi gidebileceği yerlere bakmasına rağmen kendisine ulaşamayınca Cesur için jandarma ve polise kayıp başvurusunda bulundu. Jandarma ve AFAD ekiplerince yapılan arama çalışmalarından da sonuç alınamadı.

AİLE KEMİKLERİ TOPRAĞA VERDİ

3 Aralık 2023 tarihinde, Çine’nin Evciler ve Tatarmemişler mahalleleri arasındaki Payamtaşı mevkisinde bir çoban tarafından kayaların arasında insan kemikleri ve çürümüş kıyafetler bulundu.

Kemikler, 7 Aralık 2023’te İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Burada yapılan DNA testi sonucu kemiklerin kayıp Servet Cesur’a ait olduğu belirlendi. Cesur’a ait kemikler dün ailesine teslim edildi ve Çine İlçe Mezarlığı’nda toprağa verildi. 

Servet Cesur 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir